Pisarz i podróżnik w naszej szkole

Spotkanie z autorem książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.

Taką okazję mieli nasi uczniowie, którzy spotkali się w środę 16 października z Marcinem Koziołem, pisarzem i podróżnikiem. Odwiedził on naszą szkołę na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej.

Marcin Kozioł to autor książek dla dzieci i młodzieży. Jego powieść "Skrzynia Władcy Piorunów" z serii Detektywi na kółkach jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Stworzył także postać Wombata Maksymiliana, który pojawia się w wielu jego dziełach, także o tematyce podróżniczej.

Spod jego pióra wyszła także szalona historia komputerów i gier komputerowych, o której autor wiele opowiadał podczas spotkania z młodzieżą. Dzieciaki miały też okazję zobaczyć na własne oczy stare komputery i urządzenia stereofoniczne, których w młodości ... używali ich rodzice.

Było przy tym sporo zabawy, bo uczniowie otrzymali za zadanie włożenie kasety magnetofonowej do walkmena.

Dla niektórych zadanie okazało się bardzo trudne.

Spotkanie było bardzo twórcze i przebiegało w wesołej, sympatycznej atmosferze. Pan Marcin nawiązał doskonały kontakt z uczniami naszej szkoły aktywizując je do wspólnego działania.