Bijemy rekord pierwszej pomocy

Bicie rekordu RKO

Nasi uczniowie w dniu 16.10.2019r. brali udział w akcji bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca
Celem było zwrócenie uwagi na potrzebę szkoleń dzieci oraz istotę umiejętności wykonywania RKO, dzięki czemu wzrastają szanse przeżycia osób z zatrzymaniem akcji serca.

Głównym organizatorem była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
a zadaniem zgłoszonych instytucji  było prowadzenie bez przerwy RKO na fantomach pomiędzy godziną 12.00 a 12.30.

Cieszymy się, ze mamy udział w pobitym rekordzie. Najważniejsze jednak jest to, że uczniowie chętnie uczą się pierwszej pomocy!

Mamy nadzieję, że w razie potrzeby będą miały odwagę, aby tę wiedzę wykorzystać w ratowaniu drugiego człowieka.

Drodzy uczniowie dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Drodzy rodzice, opiekunowie, nauczyciele – dbajcie o rozwój umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez dzieci.