Lektury inaczej w klasie 3b... Janina Porazińska "Pamiętnik Czarnego Noska"

"ℙę ℂ ℕ" ℙń

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska

Biorąc sobie za motto te słowa naszej noblistki, klasa 3b po raz kolejny przekonała się, że czytanie książek, a potem ich omawianie, nie musi być nudne.
Tym razem na warsztat wzięli książkę Janiny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska" i zamknęli jej omówienie w pudełkach pełnych skarbów.
Każde dziecko przygotowało swoje pudełko na lekturowe skarby ozdabiając je według własnej wyobraźni. Następnie wszystkie zadania jakie uczniowie wykonywali do lektury zamykali w swoim pudełeczku. Przygotowali również plastelinowe rzeźby pluszowych misiów. Dzieci pracowały wytrwale i w skupieniu, by wykonać jak najpiękniejsze prace.

Najlepszą formą nauki często jest zabawa, a twórcza praca każdego z uczniów na pewno pozwoli na dłużej zapamiętać treść książki.