EUROWEEK 2023

WYJAZD NA EUROWEEK

W dniach 8 – 12 grudnia 2023 odbyła się kolejna edycja obozu Euroweek – Szkoła Liderów, w której z ogromnym entuzjazmem wzięliśmy udział.

W drodze na Euroweek mieliśmy okazję zobaczyć Minieuroland w Kłodzku. Tam spotkaliśmy się z Mikołajem, który obdarował nas prezentami. Zobaczyliśmy słynne budowle Europy, egzotyczne zwierzęta, braliśmy udział w kreatywnych warsztatach tworzenia ozdób bożonarodzeniowych.
Największą atrakcją był wirtualny przejazd saniami z reniferami.

Zadowoleni udaliśmy się do ośrodka Wiktoria w Różance. Wieczorem zapoznaliśmy się z wolontariuszami prowadzącymi zajęcia. Każdy kolejny dzień wypełniony był zajęciami w języku angielskim: odgrywaniem ról, scenek, tworzeniem reklam, prezentacji oraz zajęciami manualnymi. Wolontariusze przedstawili nam kraje, z których pochodzą: Włochy, Gruzję, Peru, Argentynę oraz Kolumbię. W międzyczasie odbywały się spacery po okolicy.

Odwiedziliśmy również muzeum regionalne, gdzie poznaliśmy historię Różanki. Wraz z nami w projekcie uczestniczyli uczniowie ze szkół w Tęczynie i Zgierzu, była to świetna okazja do integracji z rówieśnikami. Już dzisiaj cieszymy się na kolejny wyjazd na obóz językowy.