Projekt edukacyjny „Kolorowe Dni”

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Są elementem wyrazu i nawet mimowolnie stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. W konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności.

Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania nie jest wrodzona. Dziecko musi się tego nauczyć.W świat kolorów wprowadzamy dziecko powoli i spontanicznie. Nauki kolorów i ich utrwalania uczymy poprzez zabawę. Jedną z form utrwalenia barw są „kolorowe dni w szkole”. Dziecko obserwując przez cały dzień pobytu w placówce jeden kolor, słuchając wierszy, piosenek wykonując prace plastyczne i doświadczając ich wszystkimi zmysłami, na pewnoszybko utrwali daną barwę.

Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję, wyobraźnię.

Czas realizacji projektu: od października 2022r. do czerwca 2023r.

Realizatorzy projektu: projekt będzie realizowany przez bibliotekę szkolną, nauczycieli klas I-III, świetlicę szkolną.

W czwartek – 06.10.2022r. odbędą się pierwsze zajęcia w klasach I-III w ramach projektu „Kolorowe Dni” pod tytułem „Koloryjesieni mają wieleodcieni”

• Prosimy uczniów klas młodszych o przybycie w tym dniu w strojach o barwach jesieni.

• Chętnych uczniów zapraszamy do konkursu na przebranie - „Pani Jesień”.