BohaterON w Twojej Szkole 2022

BohaterON w Twojej Szkole !!!!! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Organizatorami projektu są: Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Nasza szkoła po wysłaniu zgłoszenia i weryfikacji, zakwalifikowała się do tegorocznej akcji.

Termin realizacji projektu: 01.09.2022 do 31.12.2022r..

Na podstawie udostępnionych przez organizatora materiałów edukacyjnych i własnych scenariuszy, nauczyciele na lekcjach wychowawczych i historii oraz zajęciach edukacji polonistycznej będą prowadzili zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego.

Zadaniem nauczycieli również będzie zorganizowanie wśrod uczniów dodawania wpisów na portalu www.dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Koordynatorami projektu w naszej szkole są: Izabela Noszczyk, Renata Bączyńska, Wioletta Morawiak.

Obejrzyj film - kliknij tutaj