"Pola Nadziei"

Pola Nadziei, to coroczna kampania prowadzona przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Nasza szkoła od kilku lat włącza się w Kampanię „ Pola Nadziei”.

W tym roku szkolnym nasi wolontariusze zebrali pieniądze w kwocie 120 zł, z czego zakupione zostały cebulki żonkili.

Uczniowie wraz z opiekunami zasadzą żonkile w naszym szkolnym ogródku przystępując w ten sposób do konkursu „Żonkilowe Pole Nadziei”.

Ten symboliczny gest ma uświadamiać nam, że blisko są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy. Ma uwrażliwić uczniów naszej szkoły na ból i cierpienie ludzi żyjących obok nas.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim uczniom i rodzicom naszej szkoły, którzy zechcieli wesprzeć naszą  szkołę w pomoc najbardziej potrzebującym.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Ks. J. Twardowski