Wyniki VI Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego "Barwy jesieni na Jurze"

W poniedziałek 28 października w sali widowiskowo - kinowej „BAJKA”, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym pn. „Barwy Jesieni na Jurze”. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac plastycznych.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad konkursem objęli: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak i Starosta Myszkowski – Piotr Kołodziejczyk, natomiast mecenat: Partnerstwo Północnej Jury oraz Nadleśnictwo Złoty Potok.

Celami konkursu było rozbudzanie kreatywności i myślenia twórczego, rozwijanie poczucia estetyki, dostrzeganie charakterystycznych cech krajobrazu jesiennego z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jury w składzie: Rafał Stępniak – artysta plastyk, malarz, Barbara Pińczyńska – artysta plastyk i Marta Raźniewska – grafik, artysta plastyk oceniali nadesłane prace

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW:

KATEGORIA I: kl. I – III SZKOŁA PODSTAWOWA:

III miejsce -  Natalia Mordoń uczennica kl. II

WyróżnienieAmelia Wcisło uczennica kl. III

KATEGORIA III: kl. VII –V III SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsceZuzanna Drążkiewicz uczennica kl. VII