Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

Lekcja patriotyzmu

Każdy człowiek powinien być dumny ze swojej Ojczyzny. Zwłaszcza my, Polacy.

Historia nasza obfitowała bowiem zarówno w momenty chwały, ale także chwile upadku. Bogate wydarzenia dziejowe: wojny z Krzyżakami, potop szwedzki, rozbiory czy dwie wojny światowe nauczyły nas docenienia wartości posiadania niepodległej ojczyzny. Wolność, suwerenność, swoboda posługiwania się ojczystą mową to dla nas Polaków najwyższe wartości, które staramy się pielęgnować z głębi naszych serc.

Tego właśnie, poszanowania Ojczyzny, patriotyzmu w czasach pokoju dotyczyła lekcja historii zaprezentowana 8 listopada przez uczniów Szkoły Podstawowej z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali przygotowania do tego święta. Występ obejmował m.in. informacje o wydarzeniach historycznych, recytacje wierszy, pieśni patriotyczne i scenkę nawiązującą do postaci Józefa Piłsudskiego.

Występ podobał się wszystkim, ale naprawdę gorąco został przyjęty na uroczystości popołudniowej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska w tutejszej remizie strażackiej. Zaproszeni goście, mieszkańcy Żarek Letniska, rodzice  mieli powody do dumy. Uczniowie zaprezentowali się pięknie, wszystkie inne występy udały się także, panowała uroczysta i podniosła atmosfera.

Uczestnictwo młodzieży i tej młodszej ( uczniów klasy IV), i tej starszej w Święcie Niepodległości, przygotowania do niego, przypomnienie istotnych wydarzeń z dziejów naszej Ojczyzny,  wspólne śpiewanie hymnu i pieśni legionowych, oddanie czci walczącym i poległym w obronie naszego kraju to piękna i ważna lekcja patriotyzmu. Młode pokolenie musi znać, pamiętać, wiedzieć, że  Ojczyzna to dobro najwyższe i nie można o tym zapominać.