Wolontariusze w naszej szkole

Wolontariusze w naszej szkole  są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, a co za tym idzie trybem nauki zdalnej uczniowie nadal chętnie angażują się w różne akcje i jak twierdzą „W każdym czasie można pomagać!” takie motto przyświeca naszym Wolontariuszom.

W ramach pracy wolontariatu w I semestrze roku szkolnego 2020/2021 zrealizowane zostały następujące działania:

• Przeprowadzano co miesięczne zebrania członków klubu. Spotkania odbywały się również za pomocą aplikacji Zoom a także komunikatora messenger.

• Organizacja obchodów Dnia Bez Przemocy „Tworzenie Kodeksu Życzliwości ”. Wolontariusze opracowali kodeks pełen miłych  słów oraz pozytywnych emocji.
• Przeprowadzono akcję  „Biegniemy z pomocą”. Dzięki  zaangażowaniu wolontariuszy zgromadziliśmy, środki kosmetyczne i artykuły higieniczne, które zostały przekazane dla pacjentów Powiatowego Szpitala w Myszkowie .
• Zorganizowanie przedsięwzięcia szkolnego Przyjaźń i bezpieczeństwo to wzór na koleżeństwo”. Celami akcji było utrwalanie wiedzy dotyczącej znajomości bezpiecznego zachowania się w różnych trudnych sytuacjach zarówno w szkole jak i poza nią.

• Udział w świątecznej akcji Bohaterom „Solidarności”  zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywna Jura. Uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne stroiki które zostały przekazane działaczom  NSZZ „ Solidarność” z regionu częstochowskiego -  bohaterom walki o wolną, demokratyczną i suwerenną Polskę.
• Udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Wolontariusze każdego roku kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Podczas nauki zdalnej uczniowie bardzo aktywnie włączali się w pomoc uczniom mającym problemy podczas nauki zdalnej.

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu jednoczy szkołę ze społecznością lokalną,  daje wiele satysfakcji, radości i zachęca do podejmowania kolejnych działań.

Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu

1. Mieszko Lisowski