Ubezpieczenia

uczniów na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Rodzice,

Przypominamy, że szkoła nie może podejmować czynności związanych z zawieraniem umów na rzecz uczniów w ramach  grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. „NNW szkolne”.

Ubezpieczenie dziecka jest dobrowolną wolą każdego rodzica.

Nie oznacza to, że bezpieczeństwo uczniów jest szkole obojętne.

Proponowana forma indywidualnego zawarcia ubezpieczenia jest najbezpieczniejsza również pod względem sanitarnym.

Nie dochodzi bowiem do bezpośredniego kontaktu, nie ma też konieczności gromadzenia papierowych dokumentów oraz zbierania składek, co niweluje wszelkie czynniki ryzyka związane z pandemią.

Pozostawiając Rodzicom niezależność w wyborze ubezpieczenia, polecamy skorzystanie ze zdalnego zakupu ubezpieczenia on-line, gdzie Rodzic może wybrać zakres i składkę ubezpieczenia, które najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom.

Oto przykładowe propozycje ubezpieczeń dla dzieci:

1. Compensa - kliknij tutaj

2. Aviva - kliknij tutaj

3.  Supra Brokers - kliknij tutaj

4. Generali (z rabatem 10%, kod rabatowy: 05531) - kliknij tutaj

5. Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa - kliknij tutaj

6. Edupolisa.pl - kliknij tutaj

7. PZU - kliknij tutaj

8. Wiener - kliknij tutaj

Podkreślamy, że w roku szkolnym 2021/2022 ubezpieczenie NNW dziecka jest całkowicie w gestii Rodziców.

Zwracamy także Państwa uwagę na termin zawarcia umowy, gdyż część ubezpieczeń obowiązuje dopiero od następnego dnia po zawarciu umowy (a nie jak było w przypadku ubezpieczeń grupowych od dnia 1 września)