II edycja EMP@TYCZNA KLASA

Uczniowie klas IV, VI, VIIA, VIIB, VIIIA, VIIIB

w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w projekcie Emp@tyczna Klasa.

Projekt jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

w roku szkolnym 2021/2022 tj. wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie oraz wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m. in. przez realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego.

Uwzględnia on korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

W ramach projektu uczniowie realizować będą comiesięczne zadania, które mają na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży.

Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.