Zawody piłki nożnej

W dniu 13.04.2023 r. drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wzięły udział w międzygminnych zawodach z piłki nożnej. Wiosenna aura i sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na zorganizowanie pierwszego w tym roku turnieju piłki nożnej na orliku w Poraju.

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła w tych zawodach 2 miejsce, wygrywając mecze przeciwko reprezentacjom szkół z Choronia i Jastrzębia.

Najwięcej emocji wzbudził jednak pojedynek z drużyną z Poraja. Mecz przebiegał pod dyktando naszego zespołu, który co rusz stwarzał sobie okazje do zdobycia bramki, jednak ostatecznie nie umieszczając piłki w siatce. Niestety dla naszej drużyny sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mimo widocznej przewagi nad zespołem chłopców z Poraja, brak koncentracji w działaniach defensywnych poskutkował stratą bramki w ostatniej minucie spotkania, a naszej drużynie zabrakło czasu na odrobienie bramkowej straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny z Poraja, która zajęła 1 miejsce w międzygminnych zawodach, awansując tym samym do kolejnego etapu – zawodów powiatowych.

Dziewczyny mimo walecznej postawy nie zdołały zwyciężyć z drużynami z Poraja i Choronia. Jednak dzięki wygranej z zespołem z Jastrzębia, zagwarantowały sobie miejsce na najniższym szczeblu podium. Warto zaznaczyć, że część dziewczyn grających w tym, dniu dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką, a ich postawa na boisku zapowiada się obiecująco. Dziewczyny z pewnością powalczą w przyszłym roku o medale!

Skład drużyny chłopców: Popiołek Antoni, Popiołek Franciszek, Sobczyk Dawid, Dobosz Borys, Maszczyk Nikodem, Klimas Brajan, Kuciński Wojciech, Mila Fabian.

Skład drużyny dziewcząt: Jurek Patrycja, Kucińska Barbara, Jędruszek Zuzanna, Masłoń Nadia, Noszczyk Nikola, Nieszporska Julia.

Warto pochwalić obie nasze drużyny, bowiem zarówno zawodnikom, jak i zawodniczkom nie zabrakło zaangażowania i pasji. Na boisku widać było drużyny, które walczą o najwyższe cele. Wierzymy, że w kolejnych latach, przy tak grających drużynach z Żarek Letnisko, powalczymy po raz kolejny o awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.